MURR ELEKTRONIK MPS3-230/24 SWITCH MODE POWER SUPPLY IP20
MURR ELEKTRONIK
PRODUCT OF THE POWER+ SERIES
SWITCH MODE POWER SUPPLY
MPS3-230/24
ART.NO.: 87760
INPUT: L/N/PE 100-240V 50/60HZ
1.5-0.75A
OUTPUT: 24V DC 3A SELV
IP20 T60°C UL T 50°C
WIRE SIZE (CU) 1.5-2.5 MM2/16-12 AWG
TIGHTENING TORQUE 0.5-0.6 NM
INSULATION TEMPERATURE RATING 75°C
WEIGHT : 610 GM
CONDITION : USED 3 PCS
REF NO : 54378
Availability: 3 in stock