ALLEN-BRADLEY 700-HT12AU24 TIME DELAY RELAY
ALLEN-BRADLEY
A-B QUALITY
CAT.: 700-HT12AU24
TIME DELAY RELAY
INPUT: 24VAC 50/60HZ. 24VDC
SER: A
0604
POWER ON-DELAY
TIMING RANGE: 0.1 S-10 S
10A OR 1/2HP 240VAC
10A OR 1/3HP 120VAC
10A 28VDC, B300 PILOT DUTY
MADE IN U.S.A.
WEIGHT : 120 GM
CONDITION : NEW 1 PCS
REF NO : 37169
Availability: 1 in stock